Süsü a sárkány
Október 15-én a Nyírbátori Művelődési Központban a Pesti Művész Színház előadásában az örök klasszikus mesét, a Süsü a sárkány című feldolgozást láthatták óvodásaink és kisiskolásaink.
A darab hűen követte az eredeti történetet, szép zenei betétekkel érdekessé és élvezetessé téve. A látvány gyönyörködtető volt, Süsü jelmeze élethű, a díszlet a helyszíneket jól imitálta.
A cselekmény le is kötötte a gyerekek figyelmét, hiszen éberen követték a történetet. Az előadás közbeni helyzetkomikumokon jól derültek, a nekik tetsző részek után tapsoltak. A nagyobbak a szójátékok többségét is megértették, a kicsiknek nem mindig volt humoros.
A színházi előadások fontos eseményei a művelődési folyamatnak, ugyanis az egész személyiség alakulására hatással van: fejlődik szókincsük, beszédkészségük. Tanulják a humort, humoros megnyilvánulásokat, és azt, hogy a humorral sok konfliktust meglehet oldani.
A jelen darab a másság elfogadását, a közösség tagjává válást vázolja fel egy varázslatos meselény, jelen esetben Süsü által. A legfontosabb tanulság, hogy nem szabad a látszat alapján ítélni, előbb ismerjük meg a másikat, e nélkül megítélni senkit nem szabad.
Erre jó a mese. Bárcsak minden nap hallgatnának a gyerekek, kevesebb lenne az egymás elleni ellenségeskedés.
Miterkóné Kónya Margit
a 3. osztály tanítója