A mai gyerekeket sokféle inger éri, amit ők még nem tudnak szétválogatni aszerint, hogy melyik hasznos és melyik haszontalan.
Így van ez a zenével is. Az internetről rájuk zúdul mindenféle, leginkább az ízlést elferdítő, a szöveget és dallamot tekintve is gyenge minőségű zene. Ezért meg kell mutatni nekik, hogy a lakodalmas rock-on kívül is van élvezhető, szórakoztató, igényes zene.
A közismert Egyszer egy királyfi kezdetű népdalt dolgozták fel. A választás jó volt, mivel ezt a gyerekek nagy része ismerte, szívesen dúdolták az előadóval az ismerős dallamokat. A történetet prózai, zenés, táncos részekben adták elő, érthető, kis gyerekek számára is elképzelhető formában. Közben láthatták a szereplőkön a magyar népviselet jellemző darabjait, és azt, hogy kevés változtatással is ki lehet fejezni az öltözködésben a különbözőségeket. Megfigyelhették, hogy szavak nélkül, csupán az arckifejezésekkel is közölhetjük a környezetünkkel érzéseinket, gondolatainkat. A gyerekek végig élték a történetet úgy, mintha ők is részesei lennének, az interaktivitás így folyamatos volt.
A végén, mint a mesékben, a jó elnyerte méltó jutalmát.
Az előadás végén egy rövid táncház kerekedett, ahol jókedvű mozgással, énekléssel tették még élvezetesebbé a látottakat.
Az előadás pozitív érzelmeket váltott ki a résztvevőkből, jókedvűen jöttünk vissza az iskolába.
Miterkóné Kónya Margit, az 5. osztály osztályfőnöke